Wsparcie przedsiębiorstw w czasie pandemii

Z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opracowało „Vademecum na czas pandemii – dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej – w związku z COVID-19”.

„Vademecum na czas pandemii…” to praktyczny poradnik zawierający opis obecnie dostępnych poszczególnych instrumentów pomocowych zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym, z których mogą korzystać małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy małopolskich firm.

– mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Vademecum to jednak nie wszystko. W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości rozpoczyna właśnie swe prace zespół, który będzie pomagał zainteresowanym przedsiębiorcom, których działalności ucierpiały w wyniku pandemii. Konsultacje na temat dostępnych instrumentów pomocowych zebranych w Vademecum, będą udzielane za pośrednictwem infolinii, maili, a także webinariów, czy szkoleń.

– dodaje Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki.

Vademecum można pobrać tutaj (.pdf, 1,96 MB). W dokumencie znajdują się linki do odpowiednich instytucji / jednostek / agencji, stanowiących źródło publikowanych informacji, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły o dostępnym i aktualnym wsparciu. Vademecum jest na bieżąco aktualizowane.

Ponadto przygotowaliśmy Instrukcję składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB), Instrukcję rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (pdf, 686 KB) oraz Instrukcję rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB), które ułatwą ubieganie się o wymienione w Vademecum formy wsparcia.

Vademecum na czas pandemii (.pdf, 1,96 MB)

Instrukcja składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB)

Instrukcja rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (pdf, 686 KB)

Instrukcja rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB)

Zespół Wsparcia przedsiębiorstw w czasie pandemii
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków

tel. 459 381 443,

tel. 459 381 444,

tel. 459 381 445,

tel. 736 838 300,

tel. 579 938 707

[email protected]

Źródło: https://www.mcp.malopolska.pl/realizowane-dzialania/wsparcie-przedsiebiorstw-w-czasie-pandemii

image_pdfDrukuj